Právo na úspěch (video 3): Zakládání s.r.o.

Kdo to stojí za mým podnikáním? Koho zavřou, když se mi to nepovede? Přijdu snad o svůj majetek, nebo jen o základní kapitál „sro“ firmy? Rozhodně je to moc velký rozdíl (který stojí za důkladné zvážení) kterou možnost zvolit. Být fyzická osoba, která ruší svým veškerým majetkem, nebo založit sro společnost, Která ručí vždy jen do výše svého základního kapitálu? Obojí má své výhody a možné problémy. Kterou z nich zvolit? Napovědět vám může nové video, které uvolnili zdarma tvůrci videokurzu právo na úspěch.

Při podnikání na živnostenský list ručíte celým svým majetkem. Pokud se vám něco nepovede, můžete přijít o všechno, co jste dlouhé roky tvořili. Stačí založit sro, ručíte pak jen do výše vstupného kapitálu? Jsou to podvodníci, kteří s tím počítají, nebo jsou to naopak lidé, kteří se snaží jistit svá rizika? Co je výhodnější z hlediska práva, jakou variantu zvolit? To se dozvíte ve třetím díle programu Právo na úspěch.

Způsobíte někomu škodu? Nezájem, ručíte jen majetkem firmy. Nepřijdete o vlastní dům a další majetek. Je to správné řešení? Nezájem, … Uznávám, toto je hodně citlivé téma, na které může mít každý vlastní názor. Uznávám, ručit svým veškerým majetkem, když je kolem tolik podvodníků, co v tom umí chodit, není to totální blbost? Není lepší zvolit jednoduše sro, které může v současné době ručit pouhou doslova jednou korunou svého majetku?

Pořídit si sro je nyní velmi jednoduché. Jak už bylo uvedeno, má to mnoho výhod, pokud takovou sro sami zakládáte. Na druhé straně byste si podle mě měli sledovat, s kým obchodujete. Do jaké výše závazků ručí v případném sporu s vámi? Zamyslete se nad tím důkladně. Velkou dávku inspirace k uvažování pro/proti naleznete ve třetím videu programu Právo na úspěch. Klikněte na obrázek, budete přesměrováni na přihlášení do bezplatné části kurzu, kde se dozvíte, co vše je pro vás z hlediska typu společnosti důležité. Stačí zadat jen svůj email. Mimo zhlédnutí rozhodně užitečného videa dostanete také možnost stáhnout si dokument zachycující sedm nejčastějších problémů v podnikání, které se často ignorují.

Přečtěte si také:

ANO, mám zájem vstoupit mezi VIP čtenáře tohoto webu, kterým jsou občas a nepravidelně zasílány další zde běžně nepublikované informace, zejména z oblasti online podnikání a využití internetu v podnikání s využitím moderních marketingových metod. Získám tím více možností, použít vše ve své praxi.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tu vše na starosti a mým cílem je podávat zde pro kohokoliv zajímavé informace o možnostech v podnikání. Zprostředkovat možnosti rozvoje firmy a ukázat nové trendy v podnikání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurz podnikání © 2014