Právo na úspěch (video 2): Zálohy

Druhé volně dostupné video programu Právo na úspěch se zabývá často nepříjemného tématu, kterým jsou zálohy. Jinak také, peníze zaplacené předem jako záloha na dodanou práci, nebo služby. Na jedné straně, proč bych měl platit něco předem, ještě jsem nic nedostal, na straně druhé, nebylo by vhodné říct si o nějakou částku, která snad pokryje počáteční náklady se zakázkou spojené?

Dokážete se zákazníkem smlouvat, dohodnout si vzájemně akceptovatelné a snad i výhodné podmínky? Měli byste, současná doba si s nikým nehraje, pro přežití musíte využít všech dostupných možností.

Pracujete už se smlouvami? Jednáte s klienty o náplni vaší práce a vyjednáváte si podmínky? Smlouváte? Pokud ano, je to důkaz že první video zafungovalo. Nyní se ve druhém videu naučíte, jak pracovat efektivněji s penězi, které za svou odvedenou práci dostáváte. Jak si zajistit přísun peněz a zamezit nechtěnému odlivu. Že to není možné? Sledujte video a poznáte, že to možné je.

Zálohy (správně smluvně dojednané) řeší mnoho budoucích problémů. Protože pokud dokážete zálohy správně využívat, zajistí vám, že dostanete minimálně zaplaceno za svou práci, kterou musíte v souvislosti se zakázkou odvést.

Předem zaplacená záloha je naprosto morální, legální a naprosto spravedlivá. Navíc, v souvislosti s podnikáním sami musíte spoustu záloh předem splácet. Nejen například za elektřinu (plyn), hlavně státem vyžadované sociální a zdravotní pojištění. Je snad stát nemorální, že to požaduje po vás předem? Naučte se také vyžadovat po zákaznících placení záloh. Odpadne vám tím, mnoho problémů.

Je morální žádat zaplacení zálohy od kamaráda? ANO, je. Protože mnoho kamarádství skončilo právě díky nezaplaceným zálohám. Navíc, dobrý kamarád to rozhodně pochopí, že potřebujete zaplatit výdaje, které máte spojené právě s jeho zakázkou.

Chcete v podnikání vydělat, nebo prodělat? To je základní otázka. Záloha kryje vaše počáteční náklady se zakázkou. Je nutné počítat s tím, aby vám zaplacená záloha pokryla vše, co vložíte do její realizace. Případné předčasné zakázky vám proto (pokud je vše správně smluvně dojednáno) nevadí. Vyúčtujete jen provedenou práci, kterou máte už zaplacenou. Zálohu přitom můžete použít i jako stornopoplatek.

Důležité je si uvědomit, že záloha vám dokáže spolehlivě odfiltrovat neplatiče. Často jsou to lidé, kteří po vás chtějí zázraky, přitom sami poté zapomínají splácet vlastní závazky. Stále je ještě plno lidí, kteří si myslí, že vše patří všem, že právě oni by měli dostat něco zadarmo. Jak to řešit? Právník není zadarmo, taky chce svoje peníze. Takže, naučte se využívat možností vybírat za svou práci předem zálohy. Pokud je nevybíráte, nesolventní lidi k sobě přímo přitahujete.

Pokud nevybíráte zálohy, nestěžujte si, že nemáte peníze. Je to krutá pravda, ze které je nutné vycházet. Klikněte proto na obrázek, budete přesměrováni na přihlášení do bezplatné části kurzu, kde se dozvíte, jak zálohy řešit. Stačí zadat jen svůj email. Mimo zhlédnutí rozhodně užitečného videa dostanete také možnost stáhnout si dokument zachycující sedm nejčastějších problémů v podnikání, které se často ignorují.

Přečtěte si také:

ANO, mám zájem vstoupit mezi VIP čtenáře tohoto webu, kterým jsou občas a nepravidelně zasílány další zde běžně nepublikované informace, zejména z oblasti online podnikání a využití internetu v podnikání s využitím moderních marketingových metod. Získám tím více možností, použít vše ve své praxi.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tu vše na starosti a mým cílem je podávat zde pro kohokoliv zajímavé informace o možnostech v podnikání. Zprostředkovat možnosti rozvoje firmy a ukázat nové trendy v podnikání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurz podnikání © 2014