Eurostock Business Masters (video 1): Ďáblova zpověď

Jak je možné, že 95% podnikatelů zkrachuje už během prvních pěti roků podnikání? Co dělá těch 5% úspěšných lidí jinak? Mají snad někoho s protekcí, kdo je podporuje? Nebo snad mají více peněz a mohou si dovolit dělat chyby? Nebo že by snad měli dokonce více zkušeností? Možná mají opravdu něco z toho, hlavně ale mají něco dalšího navíc. Je to jejich myšlení. Nedají se odradit svými negativními myšlenkami. Nedají se odradit vnitřním hlasem, který je svádí na špatnou cestu. Oni už v sobě poznali ďábla, který se je snaží vést ke krachu. Znáte už svého vnitřního ďábla? Podívejte se na video a seznamte se s ním.

Pokud podnikáte, možná už víte, že cesta nahoru je velmi těžká a složitá, a ten pád dolů může být potom z té výšky hodně tvrdý. Já sám jsem si kdysi zažil situaci, která se popisuje ve známém rčení „při své cestě nahoru zdrav každého, s kým se budeš míjet, můžeš je znovu potkat, až budeš padat dolů“. Sám jsem si to opravdu zažil. Cesta nahoru byla skvělá, jenže pak následoval dosti tvrdý a rychlý pád. Dodnes si přitom pamatuji, jak jsem si pár dnů před tím, než se vše zhroutilo, najednou uvědomil, že je snadné dostat se do problému. Nějaká hloupá myšlenka, myslel jsem si tehdy. Byla to ale krutá skutečnost, co následovalo. Snad všechny ty náhody vyvolal ten můj ďábel v hlavě, co neustále pochybuje o tom, co dělám. Setkali jste se s ním taky někdy?

Ve firmě jsme byli dva společníci, … mého kolegu ale najednou odvezla přímo z kanceláře záchranka, … já pak byl na vše najednou sám. Navíc, do všeho se vložila žena mého bývalého kolegy, najednou vyžadovala vyplacení podílu za svého manžela, začaly také problémy se zaměstnanci, … vše se začalo totálně hroutit. Dodnes si pamatuji tu myšlenku, která tomu předcházela, … co když se něco nepovede? Byla to opravdu jen myšlenka, snad mi ji do hlavy dostal sám nějaký ďábel, myslel jsem si tehdy. Dopadlo to se mnou dost špatně. Během roku jsem o firmu přišel, navíc jsem dlužil finančnímu úřadu velké peníze. Stalo se vám taky něco podobného, kdy se špatná myšlenka stane skutečností?

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Pokud přijdou neúspěchy, je chuť vše zabalit. Místo příjemného podnikání přijde obrovská bolest a často i beznaděj. Do hlavy se vám dostane ďábel neúspěchu a začne vás postupně ovládat. Možná to taky občas prožíváte. Všichni potřebujeme změnit své myšlení. Vyslechněte si zkrácenou (plní verze ve videu) zpověď ďábla:

Podnikatel: Jak to vlastně začíná, díky čemu se dostanete lidem do hlavy, abyste je mohl ovládat?
Ďábel: Každého člověka ovlivňují dvě věci. Tou první je strach, druhá je víra. Jsou to jako dvě bytosti uvnitř hlavy. Ty vás buď motivují, nebo vás můžou ochromit. V podnikání u lidí na počátku převažuje ta víra. Lidé si věří, že to zvládnou. Já se ale snažím, aby co nejvíce lidí mělo strach. Postupně lidi ovládám pomocí strachu. Většinou se mi to podaří. V podnikání se vám nepovede vše, co uděláte. Proto nutím lidi o sobě pochybovat. Pochybnosti je sžírají a začínají ztrácet pevnou půdu pod nohama. Začnou si říkat, že jsou neschopní, že na to nemají. Ani jedno není pravda. Ale oni jsou o tom přesvědčeni. Postupně tomu uvěří a pak to vše vzdají. Strach je moje největší zbraň.

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Podnikatel: Z čeho tedy mají lidé největší strach?
Ďábel: Největší strach je strach z chudoby. Lidé se bojí, že přijdou o své živobytí. Mají strach, že přijdou o své prachy a neuživí se. Byl to geniální nápad jim ty peníze dát. Divili byste se, co vše jsou lidé schopni pro peníze udělat. Mají ze ztráty peněz takový strach, že si můžu s nimi dělat, co chci. Jsou jako moje loutky. A právě to jim ve skutečnosti brání dosáhnout opravdového bohatství.

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Podnikatel: A proč většina lidí většinou nezbohatne?
Ďábel: Ty věčně nespokojené bezvýznamné trosky nikdy nezbohatnou, protože chtějí mít peníze bez práce. Hledají rychlé návody na zbohatnutí. Ale tak to nefunguje! Tak ještě nikdo nikdy nezbohatnul. Místo toho, aby pracovali na systému, který jim vydělá peníze, hledají snadná řešení. Ztratí tak roky nesmyslným pachtěním se za něčím, co nikdy nepokvete. Někdy se tak lidé snaží celý svůj krátký život. Skáčou z jedné věci na druhou a nechápou, že úspěch přichází až časem. Pustí se do jednoho byznysu, nefunguje ale tak jak by chtěli a tak jdou za chvíli dělat něco jiného. Někdy je až směšné, jak rychle by chtěli lidé uspět. Nechápou, že úspěch si musí každý zasloužit. A každý úspěšný člověk musel překonat ty těžké zkoušky, které jsem mu naházel pod nohy. Pokud neporazí mě, nikdy neuspěje.

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Podnikatel: Z čeho dalšího mají lidé největší strach?
Ďábel: Další větší strach je z kritiky, …

Zajímá vás to dál? Zpověď ďábla pokračuje dalšími zajímavými otázkami. Pokud se chcete dozvědět podrobnosti, klikněte na odkaz www.BusinessMasters.cz (nebo na kterýkoliv obrázek zde v textu) a budete přesměrováni do bezplatné části kurzu, kde se vše dozvíte. Stačí jen zadat svůj email. Dostanete nejen návod jak zkrotit ďábla, ale také, jak se dostat znovu nahoru ve svém podnikání.

Eurostock Business Masters, Ďáblova zpověď

Sám vím, že s tím ďáblem (našeptávačem zlých myšlenek) se může potkat každý. Já už ale taky vím, že je možné i v takovýchto situacích pokračovat dál. Hlavně nerezignovat, stále s ďáblem bojovat, dostat ho z hlavy. Nejdůležitější je uvědomit si, co vše se děje. Zvážit vše, pokračovat dále. Protože 80% úspěchu je v myšlení, jen zbývajících 20% jsou strategie. Znovu je možné dostat se nahoru. A i o tom všem je kurz Eurostock Business Masters.

Přečtěte si také:

ANO, mám zájem vstoupit mezi VIP čtenáře tohoto webu, kterým jsou občas a nepravidelně zasílány další zde běžně nepublikované informace, zejména z oblasti online podnikání a využití internetu v podnikání s využitím moderních marketingových metod. Získám tím více možností, použít vše ve své praxi.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tu vše na starosti a mým cílem je podávat zde pro kohokoliv zajímavé informace o možnostech v podnikání. Zprostředkovat možnosti rozvoje firmy a ukázat nové trendy v podnikání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurz podnikání © 2014